Сладката царевица на кочана без глутен ли е?

Сладката царевица на кочан е естествено без глутен. Глутенът е протеин, съдържащ се в пшеница, ечемик, ръж и някои други зърнени култури. Царевицата не съдържа глутен, така че сладката царевица на кочани е безопасен избор за хора с целиакия или непоносимост към глутен.