Ако човек е алергичен към пшеница лимец, тъй като производно на пшеница?

Да, лимецът е производно на пшеницата и съдържа глутен, протеин, открит в пшеницата, ръжта и ечемика, към който много хора са алергични. Спелтата е вид пшеница, която често се рекламира като по-здравословна алтернатива на обикновената пшеница, но все още съдържа глутен и трябва да се избягва от хора с алергии към пшеница.