Guinnes без пшеница и глутен ли е?

Не, Гинес не е пшеница и без глутен. Гинес съдържа ечемик, който е вид зърнена култура, която съдържа глутен. Глутенът е протеин, който може да причини алергична реакция при хора с целиакия или непоносимост към глутен.